Wyroby złotnicze sztuczne, albo też srebrne? Jakie wybieramy rzadziej? Ta walka znana jest już nie krótko na rynku. Teraz postaramy się odpowiedzieć w tej kwestii. Choć problem nie jest aż tak nieskomplikowane jak mogłoby się zdawać. Oba gatunki wyrobów jubilerskich mają ukryte mankamenty, ale również i powszechnie znane pozytywne aspekty posiadania.
Prawdziwa biżuteria – z reguły produkuje się ją z wyizolowanego srebra. Dlatego właśnie pozostaje dużo droższa. Wytwarza się ją obrabiając rudy metali szlachetnych. Jest znacznie dostojniejsza i właśnie z tego powodu chętnie kupują ją klienci zamożniejsi. Również znaczące jest punkt jej sprzedaży, zazwyczaj pozostają to galerie złotnicze. Jest ładnie zaprezentowana w podświetlonych, szklanych witrynkach. Podczas jej kupna nierzadko dostaniemy śliczne szkatułkę. W takim punkcie obsługa na pewno będzie milsza i lepszej klasy. Wyroby złotnicze prawdziwe o czym również nie wolno nie pamiętać, nie uczulają.
Sztuczna biżuteria – pozostaje z reguły wytwarzana ze amalgamatów metali pospolitych, a powleka się ją niedużą warstwą złota. Te produkty stosunkowo po czasie niszczeją i klienci kupują nowe. Ich najpowszechniejsza zaleta to Z pewnością atrakcyjna wartość produkcji. Niestety mówimy, że potrafi uczulać, z reguły modele z dodatkiem miedzi. Co najistotniejsze rodzaje sztucznej biżuterii pozostają nadzwyczaj piękne z uwagi na mieszankę, bez owijania w bawełnę dużo łatwiej ją zrobić. Zestawy W tym przypadku bardzo często złożone są z dwóch elementów – – naszyjnika i kolczyków.
Reasumując biżuteria prawdziwa jest lepiej zrobiona, a także nie uczula. Choć jest znacznie więcej warta, ponadto nie zużywa się aż tak szybko jak platerowana. Z drugiej strony kolekcje biżuterii sztucznej są wymyślniejsze i w niższej cenie. Jaki rodzaj pozostaje lepszy? Oczywiście biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow